Správa emailů domény

Jak spravovat schránky pro celou doménu?

Tato funkce je určena správcům poštovního provozu v celé doméně (firmě). Funce jsou přístupné po přihlášení k administračnímu systému na stránkách mx.openlab.cz/tools/mailadmin .

K tomuto přihlášení je potřeba znát přihlašovací jméno a heslo. Pokud ho neznáte obraťte se emailem na info@openlab.cz spojíme se s vámi.

Po přihlášení je možno měnit nastavení nejen poštovních schránek, aliasů, přesměrování, hromadných seznamů, ale i dalších parametrů ve vámi spravované doméně.

Pro správu poštovních schránek slouží následující odkazy:

Přehled:   pro zobrazeni aktualně nastavených schránek a emailových aliasů (tedy virtuálních adres, jejichž pošta je doručována do nějaké jiné schránky)

Přidat alias: po vyplnění stručného formuláře přidá virtuální emailovou adresu (alias) a údaj o schránce do které bude doručována všechna pošta zaslaná na alias.

Přidat schránku: Zřízení nové schránky (včetně zadání hesla pro přímý přístup  např. protokolem POP3 v MS Outlook nebo jiném poštovním programu (poštovním klientovi)  Zde je možno např. změnit heslo, pokud dojde k jeho ztrátě nebo prozrazení. Administrátor může zadat nové heslo a musí ho samozřejmě sdělit uživateli popřípadě mu ho nastavit  v poštovním klientovi.